KRATY – PRODUKT SCHYŁKOWY ? CZY ZAUFANIE DO ELEKTRONIKI JEST TAK POTĘŻNE ?

Z roku na rok spada zapotrzebowanie na solidne,tradycyjne kraty. Takie kraty są solidną zaporą dla złodzieja – przeważnie zmuszają go do rezygnacji ze swojego niecnego planu. Jednak coraz mnie jest chętnych na kraty. Ale jaka może być tego przyczyna? Czy to z powodu wszędobylskiej elektroniki, która na pierwszy rzut oka nie jest tak widoczna jak kraty? Czy może włamania się kończą i nie warto się zabezpieczać ,toteż wszyscy mają poczucie bezpieczeństwa?

CZY JUŻ CZUĆ POWIEW WIOSNY ? MOŻE WIĘC PORA , BY WPROWADZIĆ JAKIEŚ ZMIANY ?

Dla wielu z nas wiosna się zbliża, mimo ,że to dopiero pierwszy dzień marca. Skoro tak, może warto wprowadzić jakieś zmiany? W swoich nawykach? W stylu życia? We własnym wyglądzie? W wyglądzie własnego domu? Często jest tak,że wygląd, a przez to styl własnego domu ulega zmianie wskutek zmiany stylu wejścia. Wystarczy wejście do budynku nieco przekształcić i otrzymujemy coś zupełnie nowego. Wtedy budynek zyskuje nowe życie….. Na zdjęciu przykład nowatorskiego wejścia z podwójnymi schodami i również podwójną balustradą…..

SPOSÓB MOCOWANIA DESEK PRZY BALUSTRADZIE

W przypadku balustrad, jednym z metod wypełnienia jest ta ekologiczna – z naturalnych desek. Wtedy należy zwrócić uwagę na fakt, iż naturalny materiał będzie reagować w naturalny sposób na warunki atmosferyczne. W przypadku drewnianych desek będzie to podatność na wilgoć i skłonność do wypaczania się. Wtedy możemy poradzić sobie w ten sposób,że dajemy podwójną ilość śrub mocujących. Wadą tego rozwiązania jest oczywiście wydłużony czas montażu …….

CZY STALOWA BALUSTRADA PASUJE DO DOMU MIESZKALNEGO ?

Przy podejściu do sprawy balustrady, klient ma odwieczny dylemat – balustrada drewniana czy stalowa. Możliwości są następujące:balustrada całkowicie stalowabalustrada całkowicie drewnianabalustrada stalowa z pochwytem drewnianymbalustrada o konstrukcji stalowej z wypełnieniem z elementów drewnianychJeśli chodzi o wykorzystanie w mieszkaniach to główną wadą balustrady stalowej jest to ,że jest zimna,a przez to nieprzyjemna w dotyku, a wadą balustrady drewnianej jest kłopot z trwałością – stalowe są bardziej wytrzymałe. Jednakże najważniejszym elemen-tem są upodobania zamawiającego, gdyż na gust nie będą odporne żadne argumenty.

Zapraszam do podzielenia się swoją opinią …….

CZY MODA NA PROSTE WZORY WRÓCIŁA?

Kiedy stykam się z oczekiwaniami klientów, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w ostatnim czasie coś się zmieniło lub właśnie się zmienia. Gdy chodzi o balustrady coraz rzadziej spotykam się z zapotrzebowaniem na skomplikowane, bogate wzory – coraz więcej osób chce czegoś prostego – proste profile, proste rurki, proste pręty …… Być może następuje tu jakiś przełom ……

Lecz czy można doszukać się tu jakieś konkretnej przyczyny?

„LEOPARD” – NOWY DRĄŻEK DO PODCIĄGANIA

Ostatnio słyszeliśmy głosy użytkowników, że mają problem z pomieszczeniem się na swoich drążkach, nawet jeśli nie jest zbyt ciasno jeśli o przestrzeń, to mało miejsca na same ręce. Stworzyliśmy więc nowy typ drążka, który likwiduje te ograniczenia. Drążek ten o gabarytach 540 x 600 x 930 mm daje dużo przestrzeni dla ćwiczącego, w tym 900 mm do wyboru na odpowiednie miejsce chwytu rąk. Drążek jest stabilny, solidnie wykonany i może służyć przez długie lata. Dodatkowym atutem jest łatwość montażu do ściany – na 4 kołkach.

Wystarczy tylko znależć kawałek wolnej ściany, zamontować i regularnie ćwiczyć …….

CZASEM NAJPROSTSZA BRAMA JEST NAJLEPSZA

Są przypadki kiedy najważniejsza jest prostota. Teraz przyszły warunki, o których zapomnieliśmy przez ostatnie lata. Śniegi i mrozy ….

Ale co wspólnego ma z tym brama? To,że nawet najsurowsza zima kiedyś się kończy, a największe śniegi kiedyś stopnieją. Wtedy śnieg zamienia się w wodę, która jest gotowa do działania – utleniania żelaza, czyli tworzenia rdzy. Wtedy w naszej bramie lub furtce liczy się to jak wiele mamy powierzchni, które mogą korodować, jak łatwo lub trudno będzie wodzie spłynąć w dół z naszej bramy. Wówczas ważna jest prostota – nie wielkie powierzchnie, tylko jakieś pręty , gdzie tej powierzchni nie ma wiele.

Co, nie każdemu prostota podoba się? Przecież życie to sztuka wyboru …….

JAK DUŻO JEST ZWOLENNIKÓW PODCIĄGANIA JEDNĄ RĘKĄ?

Coraz częściej natrafiam na takich użytkowników, którzy uważają, że używanie obu rąk przy podciąganiu to zadanie dla „małych dziewczynek”. Ciekaw jestem jak bardzo jest to powszechne, przy chwycie na skraju drążka – na gumowej rączce lub blisko w tych okolicach oznaczałoby to przełożenie całego obciążenia na jedną stronę, co może trochę nadwyrężyć mocowanie – w zależności od tego jakie kołki zostały zastosowane do mocowania.

Także nierówno będzie obciążona konstrukcja – konkretnych szkód to jej nie wyrządzi, ale z pewnością nie będzie niczym dobrym . Ciekawe czy ci „jednoręcy podciągacze” to tak z nudów, czy po prostu szukają wyzwań ……

WÓZEK PLATFORMOWY (BURTOWY)

Wózki platformowe stosowane są do przewozu ciężkich elementów na niewielkie odległości. Przeważnie posiadają burtę, która służy do operowania wózkiem przy skrętach, dlatego 2 kółka są stałe, a 2 – skrętne.

Dawniej stosowano kółka żeliwne, obecnie kółka posiadają otoczkę gumową, przez co jazda wózkiem jest łatwiejsza. Burta wózka może być stała, bądź składana lub wyjmowana, tak aby nie zajmował zbyt dużo miejsca ……..

BALUSTRADY NA PODWÓJNE SCHODY

Wejścia do domu mieszkalnego rzadko znajdują się na poziomie chodnika, dlatego też przeważnie do drzwi wejściowych prowadzą krótkie schody przeważnie na kilka stopni.

Są stosowane dwa rozwiązania – pierwsze to schody naprzeciw drzwi, drugie to schody równolegle do ściany budynku. Drugie rozwiązanie jest wykonywane często jako schody podwójne, czyli zejście jest w obie strony. Jest to utrudnienie przy wszelakich przeprowadzkach i transportach mebli, natomiast ułatwienie w codziennym użytkowaniu.

Dlatego balustrada na takie podwójne schody powinna być dość lekka i zapewniać poczucie przestrzeni …….